Liwiec

Rzeka Liwiec, To jedna z wielu rzek Mazowsza, lecz dzięki swojemu naturalnemu urokowi i wszechstronności żadna inna nie może się z nią równać. Bieg swój zaczyna nieopodal Węgrowa, kończy się zaś w pobliżu Kamieńczyka wpadając do Bugu.

Czapla biała nad Liwcem

Liwiec nigdy nie był regulowany dlatego zachował swój pierwotny charakter porośnięty bujną trawą i trzciną. Rzeka jest płytka o piaszczystym dnie , co wspaniale się sprawdza dla harcujących dzieci.

dsc_0067

Pobliskie lasy sosnowe zachęcając wręcz na grzybobranie oraz długie rodzinne spacery. Wzdłuż rzeki widać jednak głównie wierzby i olszynę.

Bug

Bug to malownicza rzeka, która ma swoje źródło na wyżynie Podolskiej na Ukrainie, a kończy swój bieg na Mazowszu, wpadając do Zalewu Zegrzyńskiego. Przepiękne widoki jakie gwarantuje nam tutejsza przyroda stanowi między innymi Nadbużański Park Krajobrazowy.

dsc_0615

Park ten jest jednym z największych w Polsce. Swoje piękno zawdzięcza bogatą i nie spotykaną florą i fauną. Większość z znajdujących się tam gatunków roślin jest pod ochroną jednak ich piękno napawa oczy przyjemnością.

dji_0753

Głównym walorem zróżnicowanego krajobrazu jest dolina Bugu, posiadająca liczne starorzecza, a także kompleksy leśne. Rzeka nie tylko idealna dla zwolenników grzybobrania i spacerów, ale również dla leniwych plażowiczów lubiących odgłosy natury a nie gwar tłumów.